Bądź jak kiper herbaciany

Gdy tradycyjna, kupowana w sklepie herbata nam się znudzi, doskonałym sposobem na urozmaicenie jest skomponowanie własnej mieszanki herbacianej. Wprawdzie profesjonalnie zajmują się tym kiperzy ale i nam może się udać znaleźć doskonały smak i zapach.

Komponując mieszanki powinniśmy tak dobierać suszone owoce, zioła, przyprawy i kwiaty, by wygląd mieszanki odzwierciedlał szukany przez nas smak i barwę naparu. Wielość rodzajów i barw dodatków pozwala nam na stworzenie setek kombinacji naparów, które swoim wyglądem zachwycą każdego.

Duże kawałki owoców, płatki i pąki kwiatów wspaniale komponują się z listkami herbaty, a niektóre dodają do naparu subtelny zapach.

Ważne podczas komponowania mieszanek herbacianych jest uchwycenie równowagi pomiędzy stałym, a ulotnym aromatem herbaty. Pierwszy jest  trwały i daje głębię tak zwanej drugiej nuty smakowej, uwalniając swój zapach dopiero po zalaniu wrzątkiem. Drugi wyczuwamy po otwarciu opakowania z herbatą.

Pamiętajmy również o odpowiednim przechowywaniu naszej mieszanki.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Ciasteczka do herbatki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.