Szczoteczka soniczna dla dzieci 3+ – jaką wybrać, czym się kierować, gdzie kupić?

Szczoteczka soniczna dla dziecka

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie, sięgnij po szczoteczkę soniczną dla dzieci 3+. Jaki model wybrać i czym należy się przy tym kierować? Gdzie można kupić najlepszą szczoteczkę soniczną dla dziecka? Wyjaśniamy to właśnie w tym artykule. Przybliżamy najciekawszych producentów i pokazujemy jak może wyglądać nowoczesne, a zarazem skuteczne mycie zębów.

Szczoteczka soniczna to urządzenie przeznaczone do pielęgnacji jamy ustnej. Posiada silniczek elektryczny oraz wytwarza fale dźwiękowe o różnym natężeniu. Dzięki wysokim częstotliwościom, na poziomie powyżej 260 Mhz, wykazują one działanie bakteriobójcze. Główka czyszcząca szczoteczki sonicznej może generować nawet 96 000 ruchów na minutę pracy. Wspomniane fale dźwiękowe wprawiają ją w ruch, a ponadto docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, doprowadzając do połączenia się cząsteczek śliny i pasty. Powstałe w wyniku tego mikrobąbelki skutecznie rozbijają płytkę nazębną, trafiając przy tym do trudno dostępnych miejsc jamy ustnej, np. przestrzeni międzyzębowych.

Jak działa dziecięca szczoteczka soniczna?

Działanie szczoteczki sonicznej jest w pełni bezpieczne dla dziąseł. Jej główka wykonuje ruchy wymiatające, które chronią przed urazami mechanicznymi, a także precyzyjnie usuwa zanieczyszczenia oraz przebarwienia z powierzchni szkliwa zębowego. Szczoteczki soniczne posiadają najczęściej kilka trybów pracy, końcówki wymienne oraz wiele przydatnych funkcji.

Jaka powinna być szczoteczka soniczna dla dzieci 3+?

Szczoteczka soniczna dla dzieci powyżej 3. roku życia powinna nieco różnić się od szczoteczek dla dorosłych. Musimy pamiętać, iż maluchy w tym wieku posiadają bardzo wrażliwe dziąsła, a ich prawidłowy zgryz dopiero się kształtuje. Szczoteczka soniczna dla dzieci 3+ powinna mieć mniejszą główkę czyszczącą, która dopasowana jest do dziecięcej jamy ustnej. Ponadto jej włókna muszą być miękkie i delikatne. Ważne jest również to, aby urządzenie przeznaczone dla dziecka działało trochę wolniej, a wszystko to w trosce o wrażliwe szkliwo zębowe. Niektóre szczoteczki soniczne dla dzieci posiadają także kolorową obudowę z bajkowymi motywami, która zachęca do regularnego mycia ząbków.

Gdzie kupić szczoteczkę soniczną dla dzieci 3+?

Nie wiesz, gdzie możesz kupić szczoteczkę soniczną dla dzieci 3+? Z pewnością znajdziesz ją w sklepach z artykułami elektronicznymi, a także w sklepach internetowych z asortymentem skupionym wokół branży stomatologicznej. Ponadto szczoteczki soniczne dostępne są w sklepach firmowych. Szukasz szczoteczki sonicznej dla dziecka powyżej 3. roku życia? Poznaj modele, którymi warto się zainteresować i porównaj ich właściwości.

Jaką szczoteczkę soniczną dla dzieci 3+ wybrać?

Wybierając szczoteczkę soniczną dla dziecka, zastanów się nad markami o dobrej reputacji w dziedzinie higieny jamy ustnej, takimi jak Smilesonic, Philips Sonicare for Kids czy Oral-B Stages Power Kids. Te marki oferują produkty zaprojektowane specjalnie dla dzieci i spełniają wysokie standardy jakości.

Smilesonic KIDS to urządzenie posiadające wszystkie cechy, którymi powinno wyróżniać się najlepsza szczoteczka przeznaczona dla najmłodszych: mniejszą główkę czyszczącą, delikatniejsze włókna końcówek czy atrakcyjny design. Szczoteczka soniczna Smilesonic KIDS została wyposażona w dwa tryby pracy: jeden dla młodszych, a drugi dla nieco starszych dzieci. Ponadto została wyposażona w jeden przycisk do obsługi oraz bardzo wydajną baterię, która pozwala nawet na dwa miesiące pracy bez konieczności ładowania, co z pewnością zwiększa komfort podczas szczotkowania zębów. Przyrząd posiada także timery, które odmierzają dwie minuty, niezbędne do dokładnego wyczyszczenia zębów, a co pół minuty sygnalizują konieczność zmiany szczotkowanej strefy uzębienia. Takie funkcje nauczą Twoje dziecko prawidłowych nawyków higienicznych. Podobną rolę odgrywa kalendarz z naklejkami, który obecny jest w zestawie ze szczoteczką. Cena za cały zestaw, w którym znajdziemy chociażby dwie końcówki wymienne, to około 219 złotych.

Artykuł partnera.