Zielona z cytryną

Wiele osób przyznaje, że herbata zielona ma specyficzny smak – cierpki, słodko-gorzki. NIe każdemu ona smakuje. Warto jednak pamiętać, że często złego smaku zielonej herbaty jest nieumiejętne przygotowanie. Czasem również – zamiast sięgać po dobre mieszanki – kupujemy tę herbatę, która jest najtańsza. W efekcie przygotowany napar jest niedobry. A wystarczy dokładnie zapoznać się z metodami parzenia i wybrać odpowiedni gatunek, lub mieszankę herbaty zielonej z jakimś wzbogacającym ją dodatkiem.

Najczęstszym dodatkiem do herbat zielonych jest cytryna. Herbata zielona LOYD z cytryną, zawiera, jak czytamy na stronie sklepu internetowego Mokate, producenta tych herbat, 93,2% herbaty zielonej, poza tym aromat i skórki cytryny (0,8%).

Producent zachęca do skosztowania swojej herbaty: „Rozkoszuj się starannie wyselekcjonowaną mieszanką długich liści zielonej herbaty z dodatkiem cytryny, dającej delikatnie żółty napar o wyraźnie odświeżającym smaku. Pozwól się oczarować, bo LOYD to herbata z nutą magii.”

Faktycznie LOYD Green Tea Lemon zawiera długie liście herbaty, które swobodnie rozwijają się pod wpływem gorącej wody w torebkach-piramidkach. „Dzięki zastosowaniu innowacyjnego, jedwabistego materiału, neutralne smakowo piramidki jeszcze lepiej uwalniają zawarty w suszu bukiet i smak. Trójwymiarowy kształt torebki zapewnia listkom herbaty wystarczająco dużo miejsca, aby w pełni mogły się rozwinąć i oddać pełnię aromatu, tworząc napar najwyższej jakości – jak z zaparzacza.” – czytamy na www.sklep.mokate.com.pl.

Producent podaje również sposób zaparzania: „Włożyć torebkę herbaty do filiżanki. Zalać 200 ml gorącej, ale nie wrzącej wody. Parzyć 3-5 minut.”