Zielona herbata wzmacnia włosy

Party.pl opublikowało ciekawy tekst, w którym przedstawia kilka sposobów wzmocnienia włosów przy użyciu zielonej herbaty.

O zdrowotnych właściwościach zielonej herbaty słyszał niemal każdy. Chińczycy już od starożytnych czasów uważają ją za napój, który łagodzi ból i może zapobiegać powstawaniu licznych chorób. Choć skład chemiczny herbaty zależy zarówno od klimatu, pory roku, jak i ogrodniczych praktyk stosowanych przez plantatorów, to zawsze można w niej znaleźć polifenole. Wśród tych naukowcy zwracają szczególną uwagę na galusan epigallokatechiny, czyli organiczny związek chemiczny, który jest silnym przeciwutleniaczem – nawet do 100 razy silniejszym niż witamina C. W liściach zielonej herbaty jest go nawet do 30%. I to właśnie on, w głównej mierze, jest odpowiedzialny za zapobieganie rozwojowi nowotworów, chorób neurodegeneracyjnych, otyłości czy miażdżycy naczyń krwionośnych.

Redakcja Party.pl proponuje użycie zielonej herbaty do… wzmocnienia włosów. Przedstawia przepisy na:

  • Płukankę do włosów z zielonej herbaty (cyt.: „Płukanka z zielonej herbaty sprawia, że włosy są miękkie i błyszczące. Dodatkowo zmniejsza wypadanie włosów, stymuluje ich porost i nadaje objętość.)
  • Wcierkę do włosów (cyt.: „Wcierka z zielonej herbaty jest skutecznym sposobem na walkę z wypadaniem włosów. Dzięki poprawie ukrwienia skóry głowy stymuluje się porost nowych włosów oraz zapobiega wypadaniu tych, które już mamy. Wcierka dodatkowo wzmacnia je i nawilża. Zapobiega też łupieżowi.)
  • Maseczkę do włosów z zielonej herbaty („Maseczka jest szczególnie polecana do włosów słabych i zniszczonych. Odżywia je i nadaje im blask.”)
  • Odżywkę z zielonej herbaty w sprayu („Odżywka na bazie zielonej herbaty, aloesu i olejku ma jeszcze silniejsze działanie nawilżające. W zależności od zastosowanego olejku dodatkowe działanie będzie różne – olejek z mięty pieprzowej poprawia krążenie krwi i pobudza porost włosów, a z drzewa sandałowego działa przeciwłupieżowo.)

Powyższe cytaty oraz sposoby przygotowania powyższych preparatów na stronie www.party.pl.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.3]

Ciasteczka do herbatki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.