Napar przyjaźni od LOYD

Marka herbat LOYD przygotowała kolejne produkty z linii herbatek Yerba Mate. LOYD Yerba Mate Aloe Vera i granat oraz LOYD Yerba Mate figa i grejpfrut. Są to znakomite kompozycje smakowe, w niezwykle orzeźwiający, soczysty sposób dopełniające słoneczny smak yerby.

Dlaczego napój yerba mate uważa się za napar przyjaźni? Otóż według legendy roślina, z której powstaje yerba mate, została stworzona przez boginie Księżyca i chmur. Gdy zwiedzały Ziemię, zostały napadnięte przez jaguara. Uratował je starzec, który w dowód wdzięczności, dostał od nich nieznany dotychczas krzew, z którego można przygotować „napar przyjaźni”.

Yerba mate to wysuszone i zmielone liście ostrokrzewu paragwajskiego. Przygotowuje się z nich napar, popularny głównie w krajach Ameryki Południowej oraz w niektórych krajach Bliskiego Wschodu. Parzenie takiego napoju jest dość skomplikowane, a picie kłopotliwe – susz yerba mate nie opada na dno naczynia – dlatego niezbędna jest do tego rurka z filtrem – bombilla.

Zastosowanie piramidek z suszem w herbatkach LOYD znakomicie ułatwia przygotowanie i picie naparu. Jednocześnie pozwalają one na swobodną cyrkulację wody, zapewniając w ten sposób uzyskanie naparu o najpełniejszym aromacie.