LOYD – czarna porzeczka z kwiatem czarnego bzu

Czarny bez jest składnikiem wielu preparatów zielarskich – cenne są jego kwiaty i owoce. W medycynie ludowej był stosowany do zwalczania gorączki i łagodzenia kaszlu. Dzięki dużej ilości witamin i soli mineralnych wzmacnia organizm.

O właściwościach czarnego bzu pisaliśmy już w materiale „Czarny bez – niedoceniany krzew”. Sięgają po niego nie tylko aptekarze ale i producenci herbat – tworząc z jego użyciem smaczne mieszanki – jak na przykład LOYD o smaku czarnej porzeczki z kwiatem bzu.

Na stronie sklepu internetowego producenta www.sklep.mokate.com.pl przeczytamy: „Przyjemna kwaskowatość czarnej porzeczki i aromat czarnego bzu zostały zamknięte w trójwymiarowych piramidkach, które dzięki zastosowaniu innowacyjnego, jedwabistego materiału, jeszcze lepiej uwalniają zawarty w owocowym suszu bukiet i smak. Idealnie neutralne smakowo, w pełni biodegradowalne torebki znakomicie eksponują surowiec, dzięki czemu napar w Twojej filiżance nie tylko zadziwi niepowtarzalnym bukietem, ale także pomoże zaczarować każdą chwilę, tak by pomóc Ci odkryć magię we wszystkim, co Cię otacza.”

Porcja herbatki owocowej zawiera: kwiat hibiskusa, owoc jabłka, owoc aronii, korzeń prażonej cykorii, kwiat czarnego bzu 9,5%, korzeń lukrecji 5%, liść jeżyny, aromat, owoc czarnego bzu 0,5%, suszony sok z czarnej porzeczki 0,5%. Zawiera lukrecję – chorzy na nadciśnienie powinni unikać nadmiernego spożycia.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]