Herbata z łodyżek

Herbatę wytwarza się z liści herbacianych – im delikatniejszych – tym napar jest lepszy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że również łodyżki herbaciane są stosowane do produkcji suszu. Taka herbata jest łagodniejsza niż inne, typowe herbaty.   

Kukicha Shigure to jedna z nielicznych herbat, która wytwarzana jest nie tylko z liści herbacianych, ale również z łodyżek, a dokładniej – z pączka i trzech górnych liści z łodyżkami. Jej nazwa – Kukicha Shigure – „kuki” czyli łodyga, a „schigure” – świeży, lekki, czysty deszczyk, mówi sama za siebie.

Zielona herbata Kukicha Shigure charakteryzuje się jasno-żółtawym kolorem, ma orzeźwiający, łagodny smak z delikatną nutą kwiatowego aromatu. Łodyżki herbaty zawierają znikome ilości garbników oraz kofeiny, dzięki czemu napar można pić w dużych ilościach. Polecana jest dla każdej grupy wiekowej, łącznie z dziećmi. Najmłodszym można zmieszać ją z sokiem owocowym. Działa uspokajająco, jest silnym antyoksydantem i ma właściwości alkalizujące.

Herbatę Kukicha Shigure parzy się przez około dwie minuty w wodzie o temperaturze od 60 do 80 stopni Celsjusza. W zależności od osobistych upodobań (niektórzy wolą mocniejszy napar) stosuje się łyżeczkę suszu na filiżankę. Herbatę zieloną można parzyć dwa, a nawet trzy razy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Ciasteczka do herbatki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.