Herbata i angielskie śniadanie

Prawie każdy producent ma w swojej ofercie czarną herbatę English Breakfast. Nie jest to odrębny rodzaj lecz mieszanka liści herbacianych, która ma dwa zadania: dodać energii na cały dzień oraz zneutralizować, przynajmniej częściowo, cholesterol dostarczany w nadmiarze w typowym angielskim śniadaniu. 

Mieszanka English Breakfast ma mieć mocny aromat i wyrazisty smak. Składa się najczęściej z herbat chińskich i indyjskich z dużą zawartość teiny, dzięki czemu często zastępuje poranną kawę. Pije się ją z różnymi dodatkami: mlekiem, śmietanką, cukrem lub miodem.

Skąd się wzięła nazwa: English Breakfast Tea?

Według niektórych teorii mieszanka ta została skomponowana w… Szkocji. Przepis na nią opracowano w połowie dziewiętnastego wieku specjalnie dla królowej Wiktorii, która zapoczątkowała tradycję porannego picia herbaty – dla pobudzenia i ożywienia zmysłów uśpionych przez senną brytyjską pogodę.

Według innej wersji narodzin English Breakfast należy szukać w Nowym Jorku. To tutaj, angielski aptekarz Richard Davies, zajął się herbacianym biznesem i po kilku miesiącach odniósł oszałamiający sukces. Pomogła mu w tym opracowana przez niego mieszanka którą nazwał właśnie „Angielskim śniadaniem”.

Dziś English Breakfast kojarzy się głównie z obfitym i kalorycznym angielskim śniadaniem, z którym dobrze komponuje się mocny smak czarnej herbaty, złagodzony odrobiną mleka.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ciasteczka do herbatki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.