Antyoksydanty

Antyoksydanty czyli przeciwutleniacze to przeważnie naturalne substancje roślinne, które wspierają mechanizmy obronne komórek człowieka.

Bogatym źródłem antyoksydantów jest herbata i to zarówno biała, czarna, czerwona jak i zielona. Chociaż wszystkie typy herbat powstają z tej samej rośliny i dlatego zawierają przeciwutleniacze w znacznej ilości, to herbaty fermentowane (czarna, czerwona, oolong) działają mniej przeciwutleniająco.

Uważa się, że spożywane wraz z pokarmem antyoksydanty blokują destrukcyjne działanie wolnych rodników – związków występujących w każdym żywym organizmie, w dużych ilościach – niebezpiecznych. Redukują w ten sposób ryzyko zachorowania na nowotwory, choroby układu sercowo-naczyniowego i inne groźne dolegliwości.

Objawem głębokiego niedoboru antyoksydantów może być między innymi krwawienie z nosa oraz często pojawiająca się opuchlizna w różnych miejscach ciała.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

Ciasteczka do herbatki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.