Teobromina

Teobromina to alkaloid purynowy naturalnie występujący m.in. w ziarnach kakaowca, a także w herbacie, kawie, orzeszkach coli oraz liściach ostrokrzewu paragwajskiego (yerba mate). Wykazuje działanie hipotensyjne – w dużych dawkach obniża ciśnienie krwi i jednocześnie moczopędne. Ogólnie jej działanie jest zbliżone do kofeiny, ale znacznie słabsze.

Stwierdzono, iż związek ten podawany w niewielkich dawkach powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych w mózgu, co w konsekwencji poprawia ukrwienie tego narządu i usprawnia jego funkcjonowanie. Na podobnej zasadzie teobromina oddziałuje na serce (rozszerza naczynia wieńcowe).

Teobromina posiada w niewielkim stopniu właściwości stymulujące. Niektóre źródła wskazują, iż stosowanie teobrominy pomocne może być w odchudzaniu. Substancja ta w połączeniu z kofeiną i polifenolami zawartymi w zielonej herbacie wykazuje działanie termogeniczne. Czyli uwalnia ciepło z organizmu i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

Ciasteczka do herbatki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.