Herbatka LOYD rumianek z karmelem

„Gdyby zioła były mową, rumianek oznaczałby oddanie.  Ta niepozorna roślinka jest w istocie jednym z najhojniejszych darów natury. Anglosaski manuskrypt „Lacknunga” (X/XI w.) wymienia ją wśród dziewięciu świętych Gałązek Odyna. To roślinny symbol nordyckiego boga solarnego Baldura – najszlachetniejszego spośród Asów. O zawartej w rumianku mocy pisał już Hipokrates, a jego walory cenił także zakochany w pięknie naród Nefretete.”

Powyższy tekst znajdziemy na opakowaniu jednej z ostatnich nowości producenta kaw i herbat Mokate – herbatce LOYD rumianek o smaku karmelowym. Ten znany producent kawy i herbaty tworzy właśnie kategorię herbatek ziołowych premium, przeznaczonych dla wymagających smakoszy. Jak czytamy na stronie internetowej www.mokate.com.pl: „Oferowane w niej ziołowo-owocowe kompozycje zachwycą koneserów, a sceptyków przekonają, że produkty tego typu, zapewniając dobre samopoczucie, mogą też być przyjemne dla podniebienia.”

Faktem jest, że herbatka ziołowa LOYD rumianek o smaku karmelowym zaskakuje: smakiem – mieszanka jest dobrze skomponowana (na pierwszy plan wybija się rumianek, ale karmel idzie o krok za nim) oraz wyglądem naparu, który jakby jest rozświetlony od wewnątrz słońcem.

Wyjątkowość nowej herbatki ziołowej LOYD rumianek o smaku karmelowym podkreśla opakowanie – niezwykle dopracowane, ładne i wyróżniające się na półce. Zawiera 20 przestrzennych piramidek (każda po 2 g suszu). Jego cena wynosi średnio 4,70 zł. Na opakowaniu znajduje się między innymi przepis parzenia – torebkę-piramidkę zalewamy 200 ml wrzącej wody, po 5 minutach napar jest gotowy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]