Herbata na 5 dolegliwości…

Portal abcZdrowie.pl opublikował ciekawy materiał na temat zdrowotnych właściwości herbaty. Mowa w nim nie tylko o zaletach klasycznej herbaty, czyli naparu uzyskiwanego z liści roślin należących do rodziny rodzaju kamelia, ale i o właściwościach innych naparów – potocznie nazywanych „herbatami”, czyli napojów przygotowywanych z ziół, suszonych owoców, kwiatów czy korzeni.

1. Na stres i niepokój, wg Sylwii Stachury –  autorki tekstu, pomaga herbata z rumianku, matcha lub czarnej herbata. Ze swojej strony dodamy, że klasyczna herbata ma właściwości uspokajające, gdy jest długo parzona.

2. Na bezsenność pomoże napar na bazie melisy lub rumianku. Bezsenność można również pokonać, pijąc wieczorem herbatę z kozłka lekarskiego, czyli waleriany. Przed rozpoczęciem kuracji walerianą warto jednak skonsultować się z lekarzem.

3. Na niestrawność i problemy żołądkowe pomoże herbata z mięty, rumianku lub napar z korzenia imbiru.

4. Na ból głowy pomagają, wg autorki artykułu, rumianek, imbir i złocień maruna – czyli średniowieczna „aspiryna”.

5. Na alergię mają pomóc: zielona herbata, pokrzywa oraz mięta – złagodzą objawy alergii.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem „5 dolegliwości, na które pomoże herbata”  na portalu abcZdrowie.pl – zawiera wiele ciekawostek i pożytecznych informacji.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

Ciasteczka do herbatki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.