Herbata i piwo

Piwo z herbatą? Na rynku spotkać już można i takie zestawienia – niektóre browary produkują piwo z klasyczną herbatą a nawet z yerba mate. My również proponujemy piwo z herbatą – ale przygotowane własnoręcznie w domu.

Herbata z piwem imbirowym (porcja dla 8 osób):

Składniki: 1/4 filiżanki czarnej herbaty Minutka, 1 filiżanka cukru, 1 1/2 filiżanki soku ananasowego, 1 filiżanka soku cytrynowego, 1 litr piwa imbirowego, lód w kostkach.

Herbatę zaparzyć w 2 filiżankach wody, odstawić na 5 minut. Przecedzić, wlać 4 filiżanki ciepłej wody, dodać cukier i mieszać tak długo, aż się całkowicie rozpuści. Jednocześnie dolewać sok ananasowy i cytrynowy. Przed podaniem wlać schłodzone piwo i dodać kostki lodu. Można dodać plasterki cytryny.

Smacznego!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

Ciasteczka do herbatki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.