Dlaczego serum przeciwzmarszczkowe działa na cerę i jak je stosować?

młoda kobieta używająca serum przeciwzmarszczkowe

Starzenie skóry jest procesem nieuniknionym i dotyka każdego, bez względu na styl życia i ilość antyoksydantów w diecie. Oczywiście to, jak bardzo zmarszczki będą widoczne, zależy od wielu czynników: genów, odżywiania, ale także codziennej pielęgnacji. Czy serum przeciwzmarszczkowe będzie naprawdę działać? I czym różni się od kremu do twarzy?

Serum przeciwzmarszczkowe do twarzy – jak działa?

Serum jest kosmetykiem, który ma o wiele silniejsze działanie niż krem. Odpowiadają za to skoncentrowane składniki, które wnikają głęboko w skórę. W przypadku serów przeciwzmarszczkowych, składniki te będą miały za zadanie bardzo dobrze nawilżyć cerę, pobudzić produkcję kolagenu, przywrócić jędrność i blask. Dzięki regularnemu stosowaniu zmarszczki będą płytsze i mniej widoczne, a skóra promienna i wyraźnie odżywiona. Właśnie to sprawia, że wygląda młodo i witalnie. Serum przeciwzmarszczkowe wbrew pozorom jest dosyć uniwersalnym kosmetykiem, który będzie pozytywnie oddziaływał na ogólną kondycję cery.

Jakie składniki serum odpowiadają za działanie przeciwzmarszczkowe?

Są to różne grupy składników. Zaliczymy do nich kwas hialuronowy, który liftinguje skórę i regeneruje komórki, retinol, który będzie pobudzał produkcję kolagenu oraz sam kolagen, który przywraca skórze naturalną jędrność oraz elastyczność. Znakomicie w walce ze zmarszczkami działa także witamina C, E, peptydy oraz antyoksydanty. Serum do twarzy może mieścić w sobie różne aktywne składniki, które w połączeniu potrafią zadziałać spektakularnie.

Co zrobić, by serum przeciwzmarszczkowe zadziałało jak najlepiej?

Nawet najlepiej opracowany kosmetyk potrzebuje wsparcia i mądrego podejścia do pielęgnacji. Przede wszystkim należy dbać o dokładne i dogłębne oczyszczanie. Aby porządnie zmyć makijaż, trzeba przyłożyć się do tej czynności i rozłożyć ten proces na kilka etapów, tak, aby na skórze nie pozostał podkład lub trudny do usunięcia tusz do rzęs. Następnie skórę należy ukoić łagodnym tonikiem. Jeden lub dwa razy w tygodniu warto stosować peeling, który pomoże pozbyć się martwego naskórka i wygładzi skórę. Na tak przygotowaną powierzchnię śmiało możemy zastosować serum przeciwzmarszczkowe, delikatnymi ruchami wmasowując je aż do wchłonięcia.

Należy także pamiętać o tym, by odpowiednio się nawadniać oraz unikać palenia papierosów. To sprawi, że kosmetyki będą działać jeszcze skuteczniej.

Dlaczego warto nałożyć krem na serum przeciwzmarszczkowe?

Aby aktywne składniki miały szansę naprawdę zadziałać, warto przykryć je kremem, który zadziała trochę, jak kołdra lub plaster. Poza tym, serum o płynnej konsystencji dosyć szybko paruje – krem temu zapobiegnie. Tym samym, to właśnie krem do twarzy stanowi ostatnią, zamykającą warstwę pielęgnacji.

Od jakiego wieku używać serum przeciwzmarszczkowego?

Starzenie skóry zaczyna się dosyć wcześnie, ale bez paniki – pierwsze widoczne oznaki można zauważyć dopiero po trzydziestym roku życia. To kwestia bardzo indywidualna i wiele zależy od tego, jak dbamy o cerę na co dzień. Serum przeciwzmarszczkowe dobrze wprowadzić na stałe do pielęgnacji właśnie po ukończeniu trzydziestego roku życia. Najlepiej stosować je codziennie lub kilka razy w tygodniu.

Artykuł dostarczony przez partnera.