Czy włoska kawa jest najlepsza?

Włoska kawa

Skąd bierze się przekonanie o fenomenie włoskiej kawy? Czy faktycznie jest najlepsza i wyróżnia się na tle ziaren innego pochodzenia? Przekonaj się, dlaczego kawa z Włoch jest tak popularna!

Pochodzenie kawy – dlaczego jest ważne?

Na każdym opakowaniu kawy znajduje się informacja o pochodzeniu ziaren – nie bez powodu! Smak kawy w dużej mierze jest zdeterminowany przez to, w jakich warunkach ją uprawiano. To, jakie walory smakowe ma konkretny gatunek, zależy od wysokości uprawy, wilgotności czy poziomu nasłonecznienia. Dlatego też kawy pochodzące z różnych zakątków świata mają zupełnie inny smak! Jak lokalizacja uprawy wpływa na aromat ziaren? Zobacz, jakie walory smakowe mają produkty z poszczególnych zakątków świata:

  • Ameryka – kawa z Kolumbii czy Meksyku charakteryzuje się klasycznym smakiem z delikatnymi nutami orzechowo-czekoladowymi,
  • Afryka – ziarna mają delikatny, nieco kwaskowaty smak i owocowo-kwiatowy aromat,
  • Azja – najmniej popularne mieszanki, o charakterystycznym leśno-ziemistym aromacie.

 

Ciekawe propozycje ziaren z różnych zakątków świata znajdziesz w Cafe Silesia – sklepie dla prawdziwych miłośników kawy. Pamiętaj, aby w pełni poznać swoje preferencje, warto co jakiś czas sięgnąć po inne opakowanie z kawą i eksperymentować z różnymi metodami parzenia.

Włoska kawa – dlaczego jest tak popularna?

Kawa z Włoch cieszy się ogromną popularnością na całym świecie – jest ceniona przede wszystkim za unikalny proces wypalania ziaren. Co więcej, Włosi mają głęboko zakorzenioną kulturę picia kawy. Poranne espresso na włoskich wakacjach to obowiązkowy punkt wycieczki, a dla rodowitych mieszkańców – codzienny rytuał. Włoska kawa jest mocno wypalana, co przekłada się na intensywny aromat i bardzo wyrazisty smak. To właśnie dzięki temu Włosi są mistrzami w parzeniu klasycznego espresso, które dobrze smakuje osobno, jak i stanowi doskonałą bazę do innego typu kaw czarnych (americano, ristretto) i mlecznych (caffe latte, cappuccino).

Najpopularniejsze kawy z Włoch – jakich producentów warto znać?

Zastanawiasz się, którą włoską kawę warto spróbować? Poznaj najpopularniejszych producentów, których propozycje kawowe są znane na całym świecie: 

  • Lavazza – marka działa od 1895 roku oraz oferuje ziarna idealne do klasycznego espresso, kawy smakowych, jak i różne mieszanki ekologiczne,
  • Illy –  znana przede wszystkim z produkcji kawy jednorodnej (single origin),
  • Pellini – kawę tej marki wyróżnia wyjątkowy smak i aromat,
  • Bazzara – oferuje produkty wysokiej jakości, które są cenione przez profesjonalnych baristów z całego świata.

 

Włoska kawa jest tworzona z pasją i wieloletnią tradycją – dlatego też jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Pamiętaj, że warto próbować ziaren od różnych producentów i z odmiennych zakątków świata – dzięki temu możesz poczuć prawdziwe bogactwo i różnorodność w swojej filiżance!

Artykuł sponsorowany.