Przebarwienia na skórze mogą powodować dyskomfort, wyglądają dość nieestetycznie, a próby ich zamaskowania nie zawsze przynoszą rezultaty. Przyznaj, że nie raz Ci się zdarzyło Ci nałożyć kolejną warstwę makijażu, by ukryć niedoskonałości, ale nic to nie dało. Na szczęście przebarwienia to nie problem, z którym nie można sobie poradzić. Zastosuj się do naszych wskazówek pielęgnacyjnych, a już niedługo skóra odwdzięczy Ci się pięknym, młodzieńczym wyglądem!
Na skróty
ToggleRytuał 1. Oczyszczanie skóry
Regularne oczyszczanie skóry jest kluczowe w redukcji przebarwień. Wybierz delikatny kosmetyk, który nie podrażnia skóry. Może to być lekka pianka, żel bądź naturalne mydło przeznaczone do cery wrażliwej. Oczyszczanie wykonuj dwa razy dziennie. Poranne pomoże usunąć resztki kosmetyków odżywczych, a wieczorne pomoże pozbyć się resztek makijażu, kurzu, brudu i łoju ze skóry. Za każdym razem po oczyszczeniu twarzy, szyi i dekoltu zastosuj tonik przywracający im prawidłowe pH.
Rytuał 2. Peeling mechaniczny
Przebarwienia na skórze pojawiają się, gdy dochodzi do nadprodukcji melaniny. W efekcie na skórze pojawiają się płaskie, wyraźnie ciemniejsze plamki. Regularne złuszczanie skóry pomoże w złuszczaniu martwego naskórka i odkryciu nowej, zregenerowanej warstwy. Im częściej będziesz powtarzać peeling, tym przebarwienia będą mniej widoczne. Pamiętaj jednak, że Twoja cera jest wrażliwa i nie każdy peeling będzie dla niej odpowiedni. Stosuj kosmetyki enzymatyczne, które nie zdzierają, a rozpuszczają martwy naskórek. Możesz też raz w miesiącu wybrać się na eksfoliację do kosmetyczki.
Rytuał 3. Kosmetyki rozjaśniające
Stosuj kosmetyki rozjaśniające. Ich specjalne formuły zwierają składniki, które pomogą zredukować przebarwienia. Do codziennej pielęgnacji idealnie sprawdzi się krem z witaminą C. Kwas askorbinowy hamuje bowiem nadmierną produkcję melaniny w skórze i działa depigmentacyjnie. Pamiętaj jednak, by nie stosować kosmetyków z witaminą C jednocześnie z niacynamidem, retinolem czy kwasami AHA i BHA. Wszystkie to składniki oddziałują na siebie nawzajem i mogą osłabiać swoje działanie.
Do rozjaśniania przebarwień świetnie sprawdzą się też skoncentrowane sera z retinolem, kwasem kojowym czy arbutyną. Serum stosuj na oczyszczoną skórę rano i wieczorem przed nałożeniem kremu nawilżającego.
Rytuał 4. Codzienna ochrona przeciwsłoneczna
Promieniowanie UV jest jednym z głównych czynników powstawania przebarwień na skórze. Dlatego ekspozycja na słońce może powodować pogorszenie stanu Twojej skóry. Pamiętaj więc o codziennej ochronie przed słońcem niezależnie od pogody. Promienie UV przenikają nawet przez chmury i nawet jeśli są niewidoczne, będą mogły pogłębiać przebarwienia. Najlepiej więc stosuj kremy z wysokim SPF, a w razie konieczności aplikację kosmetyku powtarzaj nawet kilka razy w ciągu dnia.
Rytuał 5. Regularność zabiegów
Redukcja przebarwień skóry wymaga czasu i regularności. Bądź cierpliwa i konsekwentna. Rezultaty na pewno nie będą natychmiastowe. Ale możesz być pewna, że regularne stosowanie się do powyższych wskazówek przyniesie pozytywne rezultaty w dłuższej perspektywie czasu.
Musisz jeszcze pamiętać, że przebarwienia na skórze lubią powracać. Nawet jeśli udało Ci się je zwalczyć, nie zapominaj o odpowiedniej pielęgnacji i ochronie skóry.
Artykuł sponsorowany.