7 ciekawostek o herbacie

Popularny serwis internetowy Joe Monster zamieścił ciekawy materiał na temat herbaty. Mowa w nim o siedmiu ciekawostkach na temat tego popularnego napoju.

W tekście pt.: „7 ciekawych faktów dla każdego miłośnika herbaty” przeczytamy m.in. o tym jak wymyślono herbatę. Redakcja przywołuje tu legendę o cesarzu chińskim Shennong (pisaliśmy o tej legendzie tutaj). Omawia również kwestię herbat w torebkach – wymyślił ją Thomas Sullivan, przedsiębiorca z Ameryki.

Z materiału dowiemy się również o tym, gdzie pije się najwięcej herbaty w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Otóż wg redakcji www.joemonster.org „Okazuje się, że bynajmniej nie w Wielkiej Brytanii. Rekord należy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie na jednego mieszkańca przypada średnio 6,5 kilograma liści herbaty rocznie. Na podium znalazło się jeszcze Maroko oraz Irlandia. Brytyjczycy natomiast zajęli dopiero siódme miejsce.”

Materiał ciekawy, choć pobieżny. Rekompensują to dobre fotografie.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Ciasteczka do herbatki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.