Joga to nie tylko forma aktywności fizycznej, ale także praktyka, która ma korzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie psychiczne. W ostatnich latach coraz więcej osób zapisuje się na tego typu zajęcia w klubach fitness czy nawet osiedlowych domach kultury. To z kolei wpływa na zwiększające się zapotrzebowanie na specjalistów. Chcesz zostać jednym z nich? Zapisz się na kurs instruktora jogi, który otworzy nowe możliwości zawodowe oraz pozwoli od podszewki poznać zasady i sekrety praktykowania jogi.
Na skróty
ToggleKurs na instruktora jogi – dlaczego warto?
Zastanawiasz się, czy kurs instruktora jogi jest dla ciebie? Decyzja o zdobywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu tej dziedziny sportu oraz rozpoczęcie przygody z prowadzeniem zajęć bardzo często wynika nie tylko z chęci połączenia pasji z pracą, ale także z pragnienia pogłębienia wiedzy o filozofii jogi czy technikach oddechowych. Instruktorem jogi po kursie najczęściej zostają osoby, które same od pewnego czasu ją praktykują i chcą zrobić kolejny krok, zdobywając certyfikat instruktora rekreacji ruchowej o specjalizacji: joga oraz idące z nim w parze kwalifikacje zawodowe umożliwiające znalezienie pracy zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej.
Co więcej, kurs na instruktora jogi kładzie duży nacisk na praktyczne umiejętności nauczania, zarządzania grupą, a także indywidualne podejście do uczniów. Instruktorzy są przygotowani do rozpoznawania potrzeb uczestników zajęć i dostosowywania ćwiczeń tak, aby były bezpieczne i efektywne dla osób o różnych poziomach zaawansowania.
Instruktor jogi – kurs w praktyce. Jak wygląda?
Jak w praktyce wygląda kurs instruktora jogi? Dzieli się on na dwie części: ogólną i specjalistyczną. Pierwsza z nich jest obowiązkowa dla każdej osoby szkolącej się na instruktora rekreacji ruchowej. Obejmuje ona podstawy anatomii, biomechaniki i fizjologii człowieka, fizjologię wysiłku fizycznego oraz żywienie i dietetykę w sporcie.
Z kolei w części specjalistycznej kursu instruktora jogi znajdziesz dwa moduły: teoretyczne podstawy jogi i praktykę jogi.
- Teoretyczne podstawy jogi: historia i prekursorzy, idea jogi, podstawowe zasady jogi oraz podstawowe słownictwo związane z praktyką jogi.
- Praktyka jogi: Pranajamy i Bandhy (prawidłowe oddychanie), sztuka relaksu – Savasana, pozycje w jodze dla początkujących oraz asany w pozycji leżącej, stojącej i siedzącej.
Gdzie zapisać się na kurs instruktora jogi?
Chcesz zapisać się na kurs instruktora jogi? W takim razie dobrym wyborem jest zdecydowanie się na ten, który jest prowadzony zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki, ustawą o prawie oświatowym, ustawą o sporcie oraz rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Jednym z nich jest kurs instruktora jogi online, a dokładniej: prowadzony z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w trybie asynchronicznym. Znajdziesz go np. w ofercie PAKiS, czyli Polskiej Akademii Kultury i Sportu.
Decydując się na kurs instruktora jogi, inwestujesz w swoje zdrowie, rozwój osobisty i zawodowy. Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z nauczaniem tej dyscypliny, to po ukończeniu kursu na instruktora możesz kontynuować naukę, zapisując się na kurs trenera klasy II.
Artykuł partnera.