Panna cotta na deser

Herbata i mleko? Anglicy często łączą herbatę z mlekiem lub gęsta śmietanką i odrobiną cukru. Powstaje wówczas pożywny napój dostarczający organizmowi energii na cały dzień. Włosi z kolei preferują inne słodkości, np. klasyczny deser panna cotta. My proponujemy połączyć te dwie tradycje – przygotujmy energetyczny deser z dodatkiem zielonej herbaty.

Przepis na deser Panna cotta (porcja dla 4 osób).

Składniki: 6 łyżek zielonej herbaty LOYD, 220 ml mleka, 450 ml śmietany, 8 łyżek cukru, 4 łyżki żelatyny.

Herbatę, mleko, śmietanę i cukier podgrzewać na małym ogniu, nie doprowadzając do zagotowania. Odstawić na 10 minut, przecedzić. Dodać żelatynę, wymieszać z naparem i wlać do małych czarek uprzednio opłukanych zimną wodą. Odstawić do zastygnięcia. Wykładać na talerzyk, odwracając naczynie. Udekorować świątecznymi pierniczkami.

Smacznego!

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 3.3]

Ciasteczka do herbatki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.