Nagroda „Hit Handlu” dla herbaty Minutka

Odkąd pan Thomas Sullivan w 1908 roku wpadł na pomysł zapakowania próbek herbaty w jedwabne torebeczki wiele się zmieniło. Teraz taki sposób pakowania i parzenia herbaty jest bardziej popularny niż tradycyjne przygotowywanie herbaty liściastej. Na rynku herbaty w Polsce konkuruje ze sobą wiele marek herbaty ekspresowej – jedna tylko w tym roku zdobyła tytuł „Hit Handlu” – to „Minutka”.

Co to jest „Minutka”?

Herbaty marki „Minutka”, produkowane przez Mokate,  to ekonomiczne herbaty ekspresowe wytwarzane z dobrej jakości liści herbacianych pochodzących z renomowanych plantacji. To również herbatki powstające z ziół i owoców – pozyskiwanych od sprawdzonych, polskich kontrahentów.

minutka100

Nagrodę „Hit Handlu” otrzymała herbata czarna „Minutka” w opakowaniu 100 torebek. Jak zwykle laureatów wybierali Tradycyjnie właściciele sklepów i sprzedawcy. Detaliści w sondzie telefonicznej wybrali te produkty, które od kwietnia 2018 r. do marca 2019 r. sprzedawały się w swoich kategoriach w ich sklepach najlepiej.

Jak parzyć herbatę ekspresową?

Swoją popularność herbata ekspresowa zawdzięcza niewątpliwie wygodzie przygotowania – wszak zaparza się ją ekspresowo. Warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów tego procesu. Przede wszystkim pamiętajmy, że herbata znajdująca się w torebka jest rozdrobniona. Przez to zwiększa się jej powierzchnia zaparzania, dlatego też czas parzenia powinien być o wiele krótszy niż herbaty liściastej. Czasami już kilkanaście czy kilkadziesiąt sekund wystarczy, aby napar osiągnął odpowiednią moc. Sprawdźmy również to, co zaleca producent na opakowaniu.

Czas parzenia herbat ekspresowych to jednak nie wszystko. Bardzo ważna jest też temperatura wody. Przeważnie wrzucamy saszetkę z herbatą do kubka i zalewamy ją wrzątkiem. Spróbujmy ją jednak zalać wodą lekko przestudzoną – będzie smakować zupełnie inaczej.  Najlepiej odwrócić kolejność – najpierw wlewamy wrzątek, a potem do niego wrzucamy torebkę z herbatą. Woda lekko ostygnie w kubku i dzięki temu herbata będzie miała lepszy smak.

Zmiana sposobu zaparzania da dużą różnicę szczególnie w przypadku herbat aromatyzowanych. Po prostu olejki i inne dodatki aromatyczne w niższej temperaturze wolniej się uwalniają i pozostają dłużej w naparze.

Nagroda „Hit Handlu”

Hit Handlu 2019 logo

Nagrodę dla czarnej herbaty ekspresowej „Minutka” w opakowaniu 100 torebek wręczono w tym roku 24 września w warszawskiej restauracji Belvedere w trakcie gali osiemnastej już edycji plebiscytu „Hit Handlu”. Zwycięskie produkty wskazało 1200 detalistów. Wybrali te produkty, które od kwietnia 2018 r. do marca 2019 r. sprzedawały się w swoich kategoriach w ich sklepach najlepiej