Jak optycznie powiększyć usta makijażem?

Jak optycznie powiększyć usta makijażem

Nie każda kobieta jest zadowolona z wielkości i kształtu swoich warg. Gdy usta są małe i wąskie, może być Ci trudno wykonać efektowny makijaż. Na szczęście możesz je optycznie powiększyć, jeśli zastosujesz dobrej jakości szminkę lub pomadkę. Takie kosmetyki mają bardzo intensywne kolory i świetnie pokrywają skórę wokół ust. Jak powiększyć usta makijażem? Podpowiadamy!

Postaw na jasne kolory

Starannie wykonany makijaż to podstawa, jeśli chcesz podkreślić atuty swojej urody. Jednak warto pamiętać, że nie każdy kolor będzie odpowiedni dla osoby, która chce optycznie powiększyć usta. Ciemne kolory sprawiają, że usta wydają się jeszcze węższe i mniejsze. Natomiast jasne odcienie pięknie rozświetlają usta i powodują, że wydają się one większe i bardziej wypełnione. Jasne kolory mogą być również bardzo intensywne i ciekawe. Dlatego nie musisz się obawiać, że taki makijaż będzie bardzo delikatny bądź nudny. Jeśli chcesz powiększyć usta szminką, możesz zdecydować się na takie kolory jak: różowy, koralowy, brzoskwiniowy, beżowy lub malinowy. Jasny kolor szminki to także świetny wybór dla pań, które chcą, aby ich usta wyglądały naturalnie i dobrze współgrały z codziennym makijażem.

Zastosuj pomadkę w płynie z winylowym wykończeniem

Pomadki w płynie to praktyczne kosmetyki o uniwersalnym zastosowaniu. Tego rodzaju produkty wyróżniają się intensywnym kolorem, wygodną formułą i odpornością na ścieranie. Która pomadka do ust jest najlepsza? Jeśli chcesz optycznie powiększyć usta, wypróbuj pomadkę w płynie z winylowym wykończeniem. Ten kosmetyk zapewnia długotrwały połysk, dzięki czemu usta są pełne, idealnie gładkie i ponętne. Pomadkę w płynie nakłada się przy użyciu specjalnego aplikatora. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu precyzyjnie rozprowadzisz kosmetyk i nadasz ustom odpowiedni kształt. Pomadki do ust z wykończeniem winylowym wspaniale podkreślają kształt warg. Mając taki kosmetyk, nie musisz już stosować konturówki ani rozjaśniać ust błyszczykiem. Jest to produkt, dzięki któremu wykonasz pełny makijaż ust w zaledwie kilka sekund. Dobrej jakości pomadka w płynie może się utrzymywać na ustach nawet do 16 godzin.

Nie zapomnij o rozświetleniu

Jeśli używasz szminki, która nie ma błyszczącego wykończenia, możesz efektownie rozświetlić usta przy użyciu dwóch prostych trików. Pierwszy sposób polega na tym, że jasną kredkę nakłada się na dolną i górną wargę, aby powiększyć usta i nadać im odpowiedni kształt. W takim wypadku musisz nałożyć kredkę na łuku kupidyna i pod dolną wargą w jej środkowej części. Drugi sposób polega na wykorzystaniu błyszczyka. Gdy już wykonasz makijaż ust, nałóż odrobinę błyszczyka na sam środek ust. Ten prosty zabieg sprawi, że wargi będą się wydawały bardziej wypukłe.

Powiększanie ust makijażem nie jest specjalnie trudne. Jednak warto pamiętać o umiarze. Według specjalistów kredka nie powinna wychodzić dalej niż niecały milimetr poza linię ust. Dodatkowo to ważne, aby zachować odpowiednie proporcje między górną a dolną wargą. Gdy już nauczysz się poprawnie obrysowywać usta, bez problemu je powiększysz przy użyciu dobrej jakości szminki lub pomadki do ust w płynie.

Artykuł partnera.