Herbata odchudza?

Okazuje się, że tak. Otóż „Badania wykazują, że zawarte w herbatach katechiny działają w hamujący sposób na aktywność lipaz. Podobne działanie, chociaż w mniejszym stopniu wykazują polifenole. Skutkiem działania tych dwóch związków jest zmniejszenie przyswajania związków tłuszczowych przez układ pokarmowy. Garbniki, czyli taniny zwiększają również termogenezę (wytwarzanie ciepła przez organizm, kosztem spalanych kalorii).”

Te fachowym językiem napisane zdania można przeczytać w bardzo ciekawym artykule pt.: „Odchudzająca moc herbaty” opublikowanym na portalu www.mojdietetyk.pl.

Autorki przedstawiają w skrócie historię herbaty, jej rodzaje i – przede wszystkim – wartość żywieniową: „Z żywieniowego punktu widzenia istotną rolę w składzie herbacianym odgrywają polifenole, do których zalicza się taniny oraz katechiny wykazujące dużą bioaktywność. Tanina wpływa aktywizująco na krążenie wykazując pozytywny wpływ na zdrowie, jednakże jej cechy negatywne również są dostrzegalne.” – czytamy w tekście.

Materiał bardzo interesujący i podparty bibliografią. Pomimo dużej ilości fachowych sformułowań tekst czyta się przyjemnie. Zachęcamy do lektury!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ciasteczka do herbatki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.