Herbata na serce

Portal internetowy www.rynekaptek.pl opublikował (za PAP) ciekawy artykuł na temat wpływu herbaty na serce. W tekście pt.: „Herbata lekiem na serce” redakcja  relacjonuje badania zaprezentowane na spotkaniu American Heart Association, które odbyło się w dniach 28 luty – 1 marca w Phoenix w USA.

W relacji znajdziemy opinię dr. Elliotta Millera z Johns Hopkins Hospital w Baltimore: „Zaobserwowaliśmy, że osoby pijące umiarkowane ilości herbaty miały mniej złogów wapnia w tętnicach wieńcowych serca i rzadziej występowały u nich zdarzenia sercowe.”

Z przedstawionych na spotkaniu badań „Okazało się, że u osób, które piły filiżankę herbaty dziennie, występowało o ok. 35 proc. mniejsze ryzyko wystąpienia tzw. dużych zdarzeń sercowych, jak zawał serca, w porównaniu z osobami, które w ogóle nie piły herbaty. Spożywanie 1-3 filiżanek herbaty wiązało się także z mniejszym wapnieniem ścianek tętnic wieńcowych.”

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ciasteczka do herbatki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.