Delikatna Sencha

Wykwintna i delikatna, dobra na trawienie i… spalanie tkanki tłuszczowej.

Sencha to japońska zielona herbata przygotowywana z całych liści. Napar ma delikatny, wykwintny smak i aromat. Bardzo dobrze wpływa na trawienie. Szczególnie polecana po posiłkach. Zawiera antyoksydanty, które chronią organizm przed wieloma schorzeniami i spowalniają proces starzenia.

Sencha jest polecana diabetykom, ponieważ zawiera goryczki, które zapobiegają wzrostowi poziomu cukru we krwi, regulują wydzielanie żółci, pobudzają apetyt i ułatwiają trawienie, nasilając przy tym procesy redukcji tkanki tłuszczowej. Polifenole obecne w zielonej herbacie Sencha przyspieszają spalanie tłuszczu.

Pierwszy zbiór liści herbacianych, z których wytwarza się sencha, odbywa się od końca kwietnia do połowy maja. Przeprowadzany jest z reguły maszynowo, choć najwyższej jakości Sencha zrywana jest ręcznie. W niektórych rejonach liście zbiera się co 45 dni, cztery razy do roku, ale najlepsze liście dają dwa pierwsze zbiory. Herbata z pierwszego zbioru charakteryzuje się miękkim, subtelnym smakiem, z drugiego jest mocniejsza, zawiera więcej taniny, ponieważ liście rozwijają się na mocniejszym słońcu.

Zebrane liście są poddawane działaniu pary, przedmuchiwane gorącym powietrzem, a następnie suszone i zwijane w wąskie igły. Sencha zaparza się przez ok. 2 min wodą o temperaturze 65-80°C.