BMI kalkulator – wiek, waga, wzrost, jak obliczyć kalorie. Sprawdź z BeDiet Catering!

jak obliczać BMI

Chcesz zadbać o swoją sylwetkę i prawidłowe nawyki żywieniowe? W takim wypadku koniecznie sprawdź, ile wynoszą Twoje wskaźniki BMI oraz zapotrzebowanie kaloryczne. Z tą wiedzą wybranie odpowiedniej diety nie będzie dla Ciebie żadnym problemem. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się więcej na temat, jak obliczyć te podstawowe wartości!

Dokładny BMI kalkulator – wiek, waga, wzrost

BMI to podstawowy i najbardziej rozpoznawalny wskaźnik mierzenia prawidłowej masy ciała. To uniwersalne rozwiązanie stosowane na całym świecie, przeznaczone dla osób w każdym wieku niezależnie od płci. Jego obliczenie jest łatwe i nie powinno stanowić dla Ciebie żadnego wyzwania.

Pod hasłem “BMI kalkulator wiek waga wzrost” wpisanym w wyszukiwarkę ukażą ci się darmowe narzędzia online, które sprawią, że szybko poznasz swoją prawidłową masę ciała. Wystarczy, że wpiszesz w odpowiednie rubryczki wymagane dane i natychmiast uzyskasz rezultat.

Pamiętaj o tym, że kalkulator BMI jest bardzo przydatnym narzędziem, ale pokazywane przez niego wyniki należy traktować wyłącznie jako swobodne wskazówki, a nie ścisłe wytyczne. Jako że BMI wykorzystuje bardzo podstawowe parametry do dokonywania obliczeń, niekoniecznie pokrywają się one ze stanem rzeczywistym. Na przykład ludzie, którzy regularnie ćwiczą, będą charakteryzować się większą wagą mięśniową niż przeciętne wartości, przez co według wskaźnika mogą zostać uznane za osoby z nadwagą.

Jak obliczyć kalorie? Poznaj swoje zapotrzebowanie energetyczne

Wiedzę na temat BMI należy uzupełnić dodatkowymi informacjami, które pomogą Ci określić, w jakim kierunku trzeba poprowadzić dietę. Najlepsze rozwiązanie to sprawdzenie swojego indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego.

Jak obliczyć kalorie w szybki i prosty sposób? Wystarczy skorzystać z kalkulatora zamieszczonego na stronie BeDiet Catering. Do uzyskania wyniku potrzebne będą informacje na temat twojego wzrostu i wagi oraz płci, wieku, a także intensywności i częstotliwości wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń. Nie musisz znać żadnych wzorów, wystarczy uzupełnić wymagane dane i to wszystko.

Gdy poznasz swoje zapotrzebowanie energetyczne, dobranie odpowiedniej diety nie będzie dla Ciebie stanowić żadnego wyzwania. W ten sposób będziesz wiedzieć dokładnie jaką ilość kalorii możesz spożyć, by osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Catering dietetyczny – prosty sposób na zbilansowane posiłki

Przygotowanie odpowiednio zdrowych, kompletnych posiłków, które na dodatek mieszczą się w limicie kalorycznym, jest bardzo wymagającym zadaniem. Nie każdy jest w stanie znaleźć czas i chęci, by móc mu podołać. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z diety.

Rozwiązaniem jest odpowiednio dobrany catering dietetyczny. W ten sposób możesz zamówić gotowe, pełnowartościowe oraz pyszne jedzenie i nie przejmować się zakupami spożywczymi czy przygotowywaniem posiłków.

Jeżeli interesuje Cię taka opcja koniecznie sprawdź stronę BeDiet Catering. Znajdziesz tam różne opcje żywieniowe z kalorycznością, którą możesz dostosować pod swoje indywidualne potrzeby!

 

Artykuł zewnętrzny