Assam

Assam to odmiana herbaty indyjskiej (Camellia assamica) pochodząca ze stanu Asam w północno-wschodnich Indiach. Herbaty Assam są bardzo wyraźne w smaku, mocne, nawet gorzkie i zawierają dużą ilość garbników.

Camellia assamica – herbata indyjska – uważana jest za przodka herbaty chińskiej. Pochodzi od drzew dziko rosnących w dolinie rzeki Brahmaputry w stanie Asam.

Jest to obecnie jedna z głównych odmian herbaty – uprawiana przede wszystkim w Indiach, Bangladeszu, Japonii, Birmie, Indochinach, Kambodży, na Cejlonie i Jawie. Jest drzewem dorastającym do 20 metrów wysokości o dużych (od 15 do 30 cm), lancetowatych liściach, na brzegach piłkowanych i o spodzie pokrytym delikatnymi włoskami.

Herbatę tę na plantacjach prowadzi się w postaci krzewów – do wysokości 1,5 metra.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Ciasteczka do herbatki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.