LOYD – 100% ziół

W medycynie ludowej zioła były stosowane od dawna. Jeszcze nasze babcie leczyły nimi łagodne schorzenia np. przeziębienie, ból brzucha czy bezsenność. Później zafascynowaliśmy się lekami syntetycznymi, nowoczesnymi antybiotykami i różnymi suplementami diety. Paradoksalnie, nie wyszło nam to na zdrowie. Choć nie można całkowicie zrezygnować z chemicznych specyfików, fitoterapia —  mimo nie wyleczy nas ze wszystkiego — może pomóc.

Zioła nie tylko w aptece

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zdrowie mamy na wyciągnięcie ręki, bo to w Polsce dysponujemy bardzo dobrymi jakościowo ziołami. Jesteśmy również jednym z większych producentów ziół w Unii Europejskiej – zajmujemy piąte miejsce, tuż za Francją, Hiszpanią, Niemcami i Austrią.

Trójka najpopularniejszych ziół to rumianek, melisa i mięta. Zastosowanie tych ziół jest niezwykle szerokie – lecznicze napary, okłady, maseczki i napoje. Ostatnio Mokate, uznany producent herbat premium LOYD, ułatwiło nam dostęp do dobrych ziół wprowadzając na rynek trzy nowe herbatki zawierające 100% ziół — melisę, miętę i rumianek. Dla naszej wygody zapakowane są do torebek ekspresowych, a te z kolei do estetycznych opakowań.

Wielozadaniowy rumianek

To prawdziwy cudotwórca w różnych dziedzinach. Doskonale sprawdzi się w łagodzeniu dolegliwości pokarmowych. Koi stany zapalne – zarówno te wewnętrzne, jak i skórne. Można go wykorzystać m.in. do okładów na oczy czy jako płukankę do włosów. Każdemu kolorowi doda blasku, a właścicielką blond włosów delikatnie i naturalnie rozjaśni odcień. Rumianek ma również działanie relaksujące.

Melisa — czas relaksu

To po nią, jako pierwszą pomoc, sięgamy najczęściej w stanach zdenerwowania czy bezsenności. Warto jednak pamiętać, że łagodnie wspiera też pamięć i koncentrację. O dobroczynnym działaniu melisy możemy przekonać się także wtedy, kiedy dopadną nas dolegliwości trawienne.

Królowa orzeźwienia — mięta

Gdy jednak relaksujące działanie melisy okaże się za słabe, wtedy na arenę wkracza mięta. Już sam jej zapach orzeźwia i poprawia nastrój. Doskonale sprawdza się w niestrawności, łagodzeniu bólu brzucha, ale również stanów zapalnych jamy ustnej, łagodnych migrenach czy nerwobólach. Wspiera odchudzanie, stąd osobom na diecie często zastępuje tradycyjną, czarną herbatę.

Melisa, rumianek i mięta są dość dobrze poznane i często stosowane. Pamiętajmy jednak, że w przypadku przedłużających się problemów ze zdrowiem oraz gdy stosujemy leki, powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]