Jak dobrać idealną herbatę do potraw z grilla?

Herbata na grilla

Jednym z napojów, które warto podać do grilla, jest herbata. Nie jest to oczywisty wybór, jednak odpowiednio dobrana pozwala zahamować apetyt, ugasić pragnienie, a nawet poradzić sobie z przejedzeniem. Jaki rodzaj herbaty najlepiej sprawdzi się podczas grillowania?

Herbata mrożona zamiast lemoniady

Planując grillowanie, warto przygotować większą ilość herbaty mrożonej, tak aby wystarczyło dla wszystkich gości. Z powodzeniem zastąpi ona lemoniadę, a jej smak można modyfikować według potrzeb i preferencji. Jak przygotować mrożoną herbatę? Cała procedura nie jest skomplikowana. Na początek zaparzamy herbatę czarną, zieloną albo roiboos. Najlepiej jednak sprawdza się herbata klasyczna. Następnie czekamy, aż napój ostygnie. W międzyczasie możemy dodać do niego odpowiednią ilość cukru albo miodu – w zimnej herbacie nie rozpuszczą się zbyt dobrze. Gdy napój osiągnie temperaturę pokojową, możemy dodać do niego kostki lodu albo wstawić na chwilę do lodówki. Na koniec dodajemy ulubione dodatki – świeże owoce, listki mięty czy syrop smakowy. Grill ogrodowy i pyszne dania, mrożona herbata i delikatne promienie słońca – czego chcieć więcej?

Zielona herbata na grilla

Zielona herbata idealnie sprawdzi się podczas oczekiwania na przygotowanie potraw z grilla. Jeśli do dyspozycji mamy grill węglowy, a dodatkowo planujemy podawać mięso, to trzeba liczyć się z koniecznością dłuższego czekania. Niektóre rodzaje grillujemy nawet kilkadziesiąt minut, ale dzięki odpowiednio dobranej herbacie głód nie będzie aż tak uciążliwy. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście herbata zielona, która delikatnie hamuje apetyt. Chętnie sięgają po nią również osoby na diecie, które nie chcą się objadać. Choć potrawy z grilla są na ogół lekkostrawne, nadmiar nie będzie dla nich korzystny. Zielona herbata ma ciekawy smak, który możemy dodatkowo wzbogacić świeżymi owocami. Sprawdzi się również jako napój na zimno.

Jaka herbata pomoże walczyć z przejedzeniem?

Przydomowy grill albo palenisko ogrodowe zachęcają do tego, by przygotować dużą ilość potraw. Czasami ciężko pohamować apetyt oraz chęć jedzenia, co sprawia, że po jakimś czasie czujemy się pełni. Na przejedzenie pomoże odpowiednia herbata. Najlepiej wybrać ziołową – koper włoski albo rumianek dobrze radzą sobie ze wzdęciami, gazami czy uczuciem pełności. Dużą popularnością cieszy się również mięta, która pobudza żołądek do pracy. Jeśli jednak nie mamy dostępu do ziołowych naparów, sięgnijmy po zwykłą, czarną herbatę. Wspomaga przemianę materii, a dodatkowo łagodzi biegunki. Pamiętajmy jednak, aby nie pić gorzkiej herbaty, gdy męczą nas nudności lub wymioty. Wystarczy odrobina cukru, aby napój pomógł, a nie szkodził.

Herbata na grilla – tak czy nie?

Herbata nie jest najpopularniejszym napojem, który serwujemy podczas grillowania. Okazuje się jednak, że z powodzeniem zastąpi klasyczne soki, napoje gazowane, a nawet alkohol. Jest zdrowsza, a dodatkowo możemy dobrać taki rodzaj, który będzie odpowiedni w danej sytuacji. Bez względu na to, czy oczekujemy na posiłek, czy też chcemy poradzić sobie z przejedzeniem, herbata będzie dla nas wsparciem. Uprzyjemni grillowanie, a dodatkowo nawodni organizm. Pijmy ją w wersji na ciepło w chłodny wieczór oraz na zimno w upalny dzień, nie rezygnując z przyjemności przesiadywania na świeżym powietrzu.

Artykuł zewnętrzny.