Herbata antylipidowa – chińska mieszanka herbat w walce z nadciśnieniem i miażdżycą

Herbata antylipidowa – chińska mieszanka herbat w walce z nadciśnieniem i miażdżycą
Każdy miłośnik herbat wie doskonale, że te aromatyczne napary mogą być nie tylko przyjemnym dodatkiem do posiłku czy chwil relaksu, ale również pozytywnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie.

Wśród herbat, które mają takie właściwości warto wymienić herbatę antylipidową. To niezwykły napar, który może pomóc ci w twoich problemach zdrowotnych. Sprawdźmy jakimi właściwościami się wyróżnia oraz kiedy warto po nią sięgnąć.

Czym jest herbata antylipidowa?

Herbata antylipidowa to mieszanka zielonych herbat, której skład niezmienny jest od 5 tysięcy lat. Znajdziemy w niej 6 gatunków zielonych herbat a także nasiona cynamonu chińskiego, płatki lotosu oraz kłącze gencjany okopowej oraz kinostemę pięciolistną. Ta unikalna mieszanka jest niezwykle skuteczna i może pomóc nam w wielu schorzeniach, problemach i dolegliwościach. Przede wszystkim jednak doskonale oczyszcza naczynia krwionośne oraz reguluje poziom cholesterolu.

W jaki sposób ją stosować?

Herbata antylipidowa jest produktem naturalnym, w skład którego wchodzą jedynie składniki roślinne. Jest więc bezpieczna dla większości z nas. Mimo to, warto pamiętać, że jak każda substancja ma wpływ na nasz organizm. Dlatego też nie powinny stosować jej kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Niewskazana jest także dla dzieci do 12 roku życia. Pozostałe osoby powinny pamiętać o tym, że nie należy pić jej po godzinie osiemnastej. Przybliżmy również jak wygląda jej prawidłowe zaparzanie i spożywanie. Jedną saszetkę herbaty antylipidowej zalewamy wodą o temperaturze około 80 stopni. Powinna parzyć się mniej więcej 15 minut. Spożywać należy ją nawet 4 razy dziennie – szklankę naparu dzielimy na części i mieszamy z wodą. Jeśli herbata ma pomóc nam w problemach z nadciśnieniem warto pić ją ciepłą. W pozostałych przypadkach powinno pić się ją letnią. Nieco inaczej stosuje się herbatę tę, gdy zależy nam na odchudzaniu – wówczas szklanką wody należy zalać około 3-4 saszetek.

Pomocna w walce z wysokim cholesterolem

Gdy jemy tłusto w naszym organizmie wzrasta poziom cholesterolu. Odkłada się on w postaci blaszek w naszych naczyniach krwionośnych coraz bardziej je zwężając. Doprowadzić to może do wielu poważnych problemów zdrowotnych takich jak udar niedokrwienny mózgu czy zawał serca. Na szczęście, regularne picie herbaty antylipidowej może nam pomóc w zmniejszeniu poziomu cholesterolu oraz zapobiec chorobom. Dlaczego tak się dzieje? Podwyższenie energetyki organizmu, pozytywny wpływ na procesy trawienne, pobudzanie funkcji wątroby i śledziony – to wszystko przyczynia się do zmniejszenia poziomu złego cholesterolu a co za tym idzie, również gęstości krwi. Właśnie dlatego herbatę tę powinny pić profilaktycznie osoby w podeszłym wieku, wśród których problemy z miażdżycą są szczególnie częste.

Zapomnij o otyłości

Nadwaga to problem wielu z nas. W dzisiejszych czasach wysoko przetworzone produkty zawierają spore ilości tłuszczów i cukrów, przez co nasz organizm nie zawsze radzi sobie z ich metabolizmem co sprawia, że “zapasy” tłuszczu są odkładane. Nadwaga nie jest jedynie problemem estetycznym – dodatkowe kilogramy mogą bowiem prowadzić do rozwoju wielu innych chorób takich jak cukrzyca, problemy ze stawami czy nadciśnienie. Dlatego też warto mieć świadomość, że herbata antylipidowa doskonale wspiera układ trawienny i przyspiesza metabolizm. Wśród jej właściwości, które pozwalają nam utrzymać idealną wagę warto wymienić normalizowanie lipidów, osłonowe działanie na wątrobę czy też normalizowanie poziomu kwasu żołądkowego. Pomaga również w przypadku problemów z przemianą materii i wypróżnianiem się. Tak kompleksowy pozytywny wpływ na układ trawienny sprawia, że w połączeniu z odpowiednią dietą herbata ta może pomóc nam zapomnieć o problemach z dodatkowymi kilogramami.

Na problemy z ciśnieniem

Problemy z ciśnieniem mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i zaburzać pracę wszystkich narządów. O ile w przypadku nadciśnienia lub ciśnienia zbyt niskiego udaje się dobrać skuteczne leczenie, o tyle osoby, których ciśnienie znacząco się waha mają problem z dbaniem o jego odpowiedni poziom. W tym przypadku również pomóc może nam herbata antylipidowa. Jak to możliwe? Zarówno zbyt wysokie, jak i zbyt niskie ciśnienie może być spowodowane zaburzeniami w wytwarzaniu hormonu zwanego prostaglandyną. Herbata antylipidowa ma pozytywny wpływ na znormalizowanie poziomu wydzielania tego hormonu. Dzięki temu, pośrednio sprzyja też prawidłowemu ciśnieniu krwi.

Oczyść się z toksyn

W dzisiejszych czasach każdego dnia mamy kontakt z toksynami. Znajdują się w powietrzu, kosmetykach a nawet w jedzeniu, które spożywamy. Ich nadmiar sprawia, że organy naszego ciała nie pracują tak jak powinny. Pojawia się przemęczenie, złe samopoczucie. Co więcej, skóra szarzeje, pojawiają się na niej wypryski. Kluczowe znaczenie ma więc regularne oczyszczanie organizmu z toksyn. W tym również może pomóc nam herbata antylipidowa. Opinie osób, które ją spożywają wskazują, że jest w tym niezwykle skuteczna. Dlaczego tak się dzieje? Wpływ na skuteczność w oczyszczaniu organizmu ma znajdujący się w tej herbacie związek chemiczny – chitozan. To pochodna chityny, która doskonale radzi sobie z wypłukiwaniem zanieczyszczeń z tkanek miękkich. To właśnie dlatego dziesięciodniowa kuracja herbatą antylipidową pozwala oczyścić organizm z toksyn.

Co jeszcze potrafi herbata antylipidowa?

To nie wszystkie właściwości herbaty antylipidowej. Odpowiednio stosowana może bowiem pomóc w obniżeniu gorączki, poprawić wzrok a nawet zmniejszyć napięcie nerwowe. Pomaga również prawidłowo funkcjonować naszej wątrobie. Jej niezwykły skład pomaga więc w wielu przypadkach. Co więcej, herbata antylipidowa to preparat ziołowy i całkowicie naturalny. Nie powoduje więc skutków ubocznych. Może więc być stosowana przez większość osób.

Podsumowując, działanie herbaty antylipidowej jest niezwykle szerokie i może mieć bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Warto więc zadbać o to, by herbata ta znalazła się również w twojej kuchni.