Witaminy i minerały dla czterdziestolatków, które są niezbędne dla osób 40+

jak wybrać multiwitaminy

Organizm dojrzałego człowieka ma specyficzne potrzeby. Aby wspomóc regenerację, poprawić jakość snu i ogólną kondycję, warto dbać o urozmaiconą i zrównoważoną dietę oraz nie zapominać o regularnej aktywności fizycznej i odpoczynku. Możesz także sięgnąć po preparaty multiwitaminowe przeznaczone dla osób dorosłych.

Multiwitaminy dla czterdziestolatka – jakie preparaty przyjmować?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni po czterdziestce doświadczają zmian hormonalnych. Urozmaicona dieta i zdrowy tryb życia pełnią bardzo ważną rolę. Pomagają zachować dobre samopoczucie i kondycję organizmu. Dostarczenie niezbędnych składników w formie multiwitamin może być uzupełnieniem dobrze zbilansowanej diety. Są szczególnie ważne wtedy, gdy zbyt rzadko sięgasz po naturalne źródła witamin i minerałów. Informacje dotyczące składu preparatów dla osób 40+ znajdziesz na stronie https://www.allecco.pl/. Jeśli roślinne i zwierzęce źródła substancji odżywczych nie pokrywają zapotrzebowania organizmu, suplementacja może okazać się odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Magnez na problemy związane ze stresem

Jednym z podstawowych składników w multiwitaminach dla osób po czterdziestce jest magnez. Pierwiastek ten odgrywa ważną rolę w metabolizmie, zapobiega skurczom i wpływa na redukcję odczuwalnego stresu. Magnez wchłania się z pożywienia w maksymalnie 40%. W związku z tym warto rozpocząć lub kontynuować jego suplementację po 40. roku życia.

Cynk dla zdrowia układu krwionośnego

Układ krwionośny osoby po czterdziestce powinien znaleźć się pod szczególną obserwacją. Regularnie wykonywane badania pozwolą w porę wyłapać niepokojące sygnały płynące z organizmu. Dlatego w składzie preparatów witaminowych warto szukać cynku. Ten cenny pierwiastek poprawia też kondycję skóry i zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Cynk sprawi, że Twoja cera będzie dłużej gładka i zachowa jędrność. Oprócz tego wykazuje korzystny wpływ na metabolizm i działanie narządów wewnętrznych.

Witaminy z grupy B w suplementacji multiwitaminami

W suplementach dla osób dojrzałych warto szukać witamin z grupy B. B12 wspiera procesy energetyczne organizmu, korzystnie wpływa na funkcjonowanie mózgu i układu krążenia. Znane jest ich dobroczynne działanie na tworzenie czerwonych krwinek i utrzymanie doskonałej kondycji skóry i błon śluzowych. Witaminy z grupy B korzystnie wpływają na układ nerwowy. Ich suplementacja jest ważna, ponieważ te substancje nie mogą być kumulowane w organizmie. Nawet lekkie niedobory mogą skutkować występowaniem uciążliwych symptomów, jak np. zmęczenie, senność i pogorszenie nastroju. Dostarczając witaminy i uzupełniając ich braki, możesz skutecznie poprawić swoje samopoczucie i dodać sobie energii w bezpieczny sposób. Witaminy z grupy B poprawiają pamięć i są niezastąpione w wieku dojrzałym.

Witaminy C i E – wsparcie wzroku i kondycji skóry

Dobre multiwitaminy dla dorosłych powinny mieć w swoim składzie zestaw substancji odpowiadających za kondycję skóry. Nie może w nich zabraknąć także witamin wspierających wzrok, który może ulec osłabieniu. Oczy narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne zaczynają dawać niepokojące sygnały. Elastyczność soczewek się zmniejsza, a oko traci zdolność do akomodacji. Stąd w wieku około 40 lat pojawiają się problemy ze wzrokiem polegające na trudności z widzeniem przedmiotów położonych w różnych odległościach. Witamina E jest przeciwutleniaczem wpływającym na poprawę ostrości widzenia. Zapobiega powstawaniu zaćmy i zwyrodnieniom plamki żółtej w oku. Witaminy C i E wykazują doskonały wpływ na kondycję skóry, nawilżają ją i opóźniają procesy starzenia się.

Witamina słońca w suplementach diety

Witaminę D warto przyjmować od października do kwietnia. W słoneczne dni podczas aktywności na świeżym powietrzu jest ona produkowana w skórze pod wpływem słońca. Witamina D wchłania się w obecności tłuszczów i wraz z wapniem pomaga zadbać o zdrowie kości. Wapń występuje naturalnie w mleku i jego przetworach, rybach, warzywach i nasionach. Witamina słońca wspomaga naturalną odporność i wpływa na funkcjonowanie całego organizmu.

Multiwitaminy czy określone witaminy – jakie suplementy wybrać?

W kwestii doboru przyjmowanych preparatów warto skonsultować się z lekarzem. Po przeprowadzeniu specjalistycznych testów i badań laboratoryjnych można określić stężenie poszczególnych witamin w surowicy krwi. Po zebraniu wywiadu i przeanalizowaniu wyników internista jest w stanie określić ewentualne braki lub niedobory witamin. Multiwitaminy pomagają uzupełnić brakujące witaminy i mikroelementy, jeśli z jakichś powodów nie dostarczasz ich organizmowi z pożywieniem lub są one mało przyswajalne w takiej formie. Czasami konieczne jest uzupełnienie niedoborów konkretnych witamin lub minerałów. Wtedy warto sięgnąć po specjalistyczne środki zawierające brakującą substancję.

Osoby po czterdziestce powinny troszczyć się o swoje zdrowie poprzez zbilansowaną dietę, zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. W tym wieku warto także sięgać po suplementy diety, które uzupełnią brakujące składniki. Takie preparaty pomagają czuć się dobrze i wyglądać dobrze po 40. urodzinach.

 

Artykuł partnera

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Ciasteczka do herbatki

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 26/28 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku „Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.